Medapharma
Pfeil  

AZELASTYNA
10 powodów...
Opis produktu Azelastyna
Zalety ze stosowania Azelastyna
Postacie farmaceutyczne
Dawkowanie
Gdy zawodzą doustne preparaty antyhistaminowe
Wskazania do stosowania
Wytyczne
 

10 powodów, aby używać Azelastin

Azelastin jest lekiem przeciwhistaminowym o działaniu miejscowym z rodziny nowych leków histaminowych – blokerów receptorów H1. Stosuje się go w leczeniu nieżytu nosa i towarzyszącemu mu zapaleniu spojówki. Azelastin jest dostępny jako spray do nosa i krople do oczu (w niektórych krajach także jako tabletki). Dlaczego warto stosować spray do nosa i krople do oczu?

 1. Terapia First-Line przy uczuleniowym nieżycie nosa i towarzyszącym mu zapaleniu spojówki
  Azelastin stosuje się wyłącznie w razie potrzeby – zapobiegawczo i symptomatycznie. Spray do nosa działa na objawy, takie jak: cieknący lub zatkany nos, swędzenie, kichanie; krople do oczu pomagają przy swędzeniu i łzawieniu oczu.
 2. Proste użycie - szybkie usunięcie objawów
  Azelastin spray do nosa jest prosty w użyciu: jedno wstrzyknięcie w każdą dziurkę nosa dwa razy dziennie wystarczy, aby skutecznie złagodzić występowanie objawów, takich jak cieknący czy zatkany nos, swędzenie i kichanie.
 3. Elastyczność: zastosowanie tylko w razie potrzeby
  W przeciwieństwie do innych terapii przeciwalergicznych, które trzeba wciąż stosować i rozpoczynać już przed pojawieniem się pyłków, Azelastin stosuje się tylko w razie potrzeby. Szybka reakcja powoduje szybkie usunięcie wszystkich uciążliwych objawów.
 4. Szybsze działanie
  Azelastin działa szybciej niż inne terapie: spray do nosa uwalnia pacjenta od dolegliwości już po 10 - 12 minutach. (Kortykoidy do nosa zaczynają działać po dwóch godzinach, a doustne leki przeciwhistaminowe po trzech godzinach. Azelastin krople do oczu likwidują objawy już po 3 minutach.
 5. Długi czas działania
  Azelastin działa nawet do 12 godzin.
 6. Leczenie godne zaufania
  Azelastin leczy objawy występujące przy alergicznym, nie alergicznym i naczynioruchowym nieżycie nosa. Działa nawet w przypadku tych pacjentów, którzy nie reagują na doustne leki przeciwhistaminowe.
 7. Dobra tolerancja
  Azelastin do nosa charakteryzuje się niewielką systemową farmakokinetyką i farmakodynamiką. Działania uboczne występują rzadko, zwłaszcza w porównaniu z doustnymi lekami przeciwhistaminowymi i donosowymi kortykoidami.
 8. Więcej niż tylko lek przeciwhistaminowy
  Azelastin działa przeciwalergicznie, przeciwzapalnie i stabilizuje komórki tuczne
 9. Szerokie spektrum zastosowania
  Sezonowy i przewlekły nieżyt nosa można złagodzić dzięki zastosowaniu Azelastin’u. Poza tym Azelastin łagodzi dolegliwości pojawiające się przy naczynioruchowym nieżycie nosa, zapaleniu błony śluzowej nosa, nie wywołanymi przez wirusy czy bakterie. Nie działa też uczuleniowo.
 10. Polepszenie jakości życia
  Kichanie, swędzenie i wciąż cieknący lub zatkany nos – to najbardziej denerwujące objawy nieżytu nosa. Wielu pacjentów cierpi z powodu ich występowania i z powodu towarzyszącego im zapalenia spojówki nie tylko przez kilka dni, ale nawet przez cały rok. Często objawy te uniemożliwiają im wykonywanie ulubionych zajęć w wolnym czasie – jest to sporym obciążeniem dla osób dotkniętych tym schorzeniem. Azelastin zapewnia takim pacjentom zdecydowaną poprawę jakości życia.